You are here:  / Turystyka i Podróże / A może nad jezioro

A może nad jezioro

A może nad jezioro

Wakacje to urlopowy okres, w którym powinniśmy się porządnie zrelaksować, wypocząć i oderwać nie tylko od miejsca pracy, ale i zamieszkania. Każdy z nas ma swoje ulubione miejsca, w które z sentymentem powraca, ale z chęcią odkrywamy też ciekawe, nowe zakątki świata. Jednych pociąga morze, wylegiwanie się na piasku i uprawianie sportów wodnych. Drugich ciągnie w góry, bo tylko w nich potrafią kontemplować o życiu i od nowa cieszyć się nim. Są też namiętni amatorzy zwiedzania zabytków oraz chodzenia od muzeum do muzeum i od galerii do galerii. Jest też grupa mocno rozkochana w jeziorach.

W Polsce szczególnie popularne jest Pojezierze Mazurskie, które należy do tych najczęściej przez nas odwiedzanych. Tymczasem nasz piękny Stary Kontynent ma nam do zaoferowania równie piękne jeziora, w dodatku usytuowane w niezwykłych sceneriach krajobrazowych. Oczywiście wszystkich na raz, mimo promocyjnych ofert przewoźników lotniczych tanie latanie, nie da się zobaczyć. Warto jednak poznać kilka z nich i wybrać swój ulubiony region w Europie, do którego przy okazji chcielibyśmy pojechać.

Rewelacyjnemu odpoczynkowi służy między innymi położone na północy Włoch największe jezioro tego kraju, otoczone ze wszystkich stron Alpami Jezioro Garda. Leży ono między przepiękną Wenecją, a luksusowym Mediolanem. Wokół niego usytuowane są uzdrowiska, malownicze osady, kurorty, luksusowe wille i przecudowne ogrody. Jezioro należy do najchętniej odwiedzanych włoskich obszarów. Latem i w weekendy trzeba się liczyć ze wzmożonym ruchem turystycznym. Amatorom sportów wodnych poleca się położoną na północnym krańcu jeziora miejscowość Riva del Garda. Z kolei z miejscowości Malcesine kursuje kolejka linowa na Monte Baldo skąd rozpościerają się nadzwyczajne widoki.

Z kolei romantyczne zachody słońca podziwiać można wypoczywając nad położonym na pograniczu Francji i Szwajcarii Jeziora Genewskiego, wypełniającego pomiędzy Alpami a Jurą, zagłębienie tektoniczne. Na jeziorze znajduje się kilka dużych wysp i sterczą też z niego setki skał. Usytuowane wokół jeziora mniejsze miejscowości posiadają doskonale wyposażoną infrastrukturę turystyczną. Warto odwiedzić leżącą nad jeziorem Genewę i Vufflens le Chateau, gdzie stoi pochodzący z XV wieku jeden z najznakomitszych szwajcarskich gotyckich zamków.

Na terenie Chorwacji oszałamiające wrażenie robią szmaragdowo-turkusowe Jeziora Plitwickie. Ich wody przelewają się przez połączonych ze sobą szesnastoma jeziorami, które otacza gęsty las. Całość jest objętym ochroną parkiem narodowym, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dokoła jezior ciągną się szlaki piesze. Można też wynająć łódkę lub skorzystać z panoramicznej kolejki turystycznej. Obowiązuje niestety bezwzględny zakaz kąpieli w Plitwickich Jeziorach mimo znajdującej się przy jeziorze Kozjak malowniczej plaży.
https://anonserek.pl/opowiadania-erotyczne