You are here:  / Turystyka i Podróże / Co spakować na krótkie wycieczki?

Co spakować na krótkie wycieczki?

Jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu jest turystyka. Chętnie spacerujemy po okolicy lub wyjeżdżamy nieco dalej. Co warto spakować na krótkie wycieczki?

Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę, jaka jest pogoda na zewnątrz. Od tego powinno zależeć, jak się ubierzemy i co włożymy do plecaka. Latem powinniśmy konieczne zabrać jakieś nakrycie głowy, może być czapka lub kapelusz. Zimą dobrze jest pamiętać o rękawiczkach i szaliku, bo nawet jesli nie zakładamy ich od razu na siebie, warto mieć je zawsze pod ręką, żeby móc je założyć, gdy zmarzniemy. W miesiącach wakacyjnych nie powinniśmy zapominać też o kremie do opalania i okularach przeciwsłonecznych.

Niezależnie od pogody, na wycieczki powinniśmy spakować prowiant, który będziemy mogli spożyć podczas postoju. W lecie może to być butelka wody, zimą lepiej przygotować ciepłą herbatę w termosie, która nas rozgrzeje. W plecaku zawsze warto mieć także apteczkę z podstawowym wyposażeniem. Mimo naszej ostrożności mogą nam się przytrafić różne niespodziewane wypadki, jak skaleczenia czy odciski.