You are here:  / Turystyka i Podróże / Gdańsk Stavanger i Gdańsk Manchester

Gdańsk Stavanger i Gdańsk Manchester

Gdańsk Manchester i Gdańsk Stavanger

Gdzie na wakacje?

Nie każdemu wakacje kojarzą się wyłącznie z plażą lub hotelowym basenem oraz wylegiwaniem się na leżaku. Dla tych, którzy preferują raczej aktywny wypoczynek, świetnym miejscem na spędzenie urlopu może być Norwegia. To piękny kraj, w którym warunki zdaje się dyktować natura. W norweskich górach i w okolicach wspaniałych fiordów, poprowadzonych jest wiele tras turystycznych.

Jeżeli chcemy skorzystać z ich uroków, powinniśmy szukać lotnisk położonych jak najbliżej interesujących nas atrakcji. Wiele osób wybiera połączenie Gdańsk Stavanger. To niewielkie norweskie miasto, leży w pobliżu najsłynniejszego fiordu Norwegii. Zwiedzić go można na wycieczkowym promie, ale warto też wiedzieć o szlakach wiodących dookoła niego i prowadzących do ciekawych miejsc. To nad Lysefiordem znajduje się słynny Pulpit Rock, gdzie codziennie setki ludzi robią sobie na pamiątkę efektowne zdjęcia nad przepaścią.

Z Gdańska dolecieć można w wiele miejsc na świecie, do których brakuje połączeń z innych miast Polski. Wśród interesujących połączeń, poza Stavanger, jest też Gdańsk Manchester.