You are here:  / Turystyka i Podróże / Internetowa rezerwacja hoteli

Internetowa rezerwacja hoteli

Internetowa rezerwacja hoteli

Rezerwacja hoteli za pomocą Internetu staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród młodego, ale także starszego pokolenia. Obecnie w przybliżeniu 90 procent wszystkich rezerwacji miejsc hotelowych pochodzi właśnie z wirtualnej rzeczywistości.

Tradycyjny rynek rezerwacji hoteli (rezerwacja osobista, czy telefoniczna) został zdominowany przez wirtualną rzeczywistość, a coraz to liczniej powstające i nowocześniejsze witryny rezerwacyjne prześcigają się w ilości oferowanych hoteli oraz różnorodnością promocji i rabatów.

W związku z tym, że rynek elektronicznych rezerwacji urósł w ostatnimi czasy, dlatego mało kto jest w stanie wyobrazić sobie czasochłonne obdzwanianie wszystkich dostępnych obiektów hotelowych, w celu znalezienia i zarezerwowania wolnych pokoi. Zarówno te wielkie sieci hotelowe i jak i te małe hotele i apartamentowce najchętniej korzystają z możliwości zaistnienia i przedstawienia swojej oferty noclegowej właśnie w internetowych portalach rezerwacyjnych, tzw. Pośredniakach. Warto dodać, że każda z takich witryn www pobiera opłaty przy rezerwacji hoteli dzięki ich stronie internetowej.

Na rosnącą coraz szybciej popularność serwisów internetowych umożliwiających rezerwację hoteli wpływa parę istotnych elementów, z którymi żadne tradycyjne metody rezerwacji nie mogą konkurować. Największym atutem takich witryn jest natychmiastowa rezerwacja, po podjęciu decyzji i wybraniu opcji „rezerwuję” cały proces rezerwacji hotelu przebiega błyskawicznie. Hotel dzięki pośredniczącej witrynie automatycznie bookuje noclegi na wybrany okres, przesyła potwierdzenie klientowi drogą mailową, a zaraz po dokonaniu płatności kartą kredytową, wybrany obiekt praktycznie od razu otrzymuje wpłatę środków klienta na swoje konto bankowe. Kolejną zaletą takich portali jest możliwość porównania oferowanych usług i cen hoteli. Większość serwisów umożliwia przedstawienie własnej opinii oraz innych klientów, którzy już z danego miejsca korzystali.

Dla wielu nieskomputeryzowanych ludzi, system rezerwacji hoteli online, może sprawiać wiele trudności. Dlatego tradycyjne metody rezerwacji jeszcze długa będą oferowane i dostępne dla przyszłych gości, szczególnie osób starszych, wśród ludzi między 20-40 roku życia mało kto jedzie do hotelu i rezerwuje nocleg.