You are here:  / Turystyka i Podróże / Jak zabezpieczyć mieszkanie na czas urlopu?

Jak zabezpieczyć mieszkanie na czas urlopu?

Zawsze przed wyjazdem na urlop musimy zadbać o wiele spraw, pamiętać o całej długiej liście zakupów, przygotować odpowiednią garderobę i sprzęt, którego będziemy używać na wyjeździe. W tym ferworze zakupów bardzo łatwo można zapomnieć o kilku ważnych sprawach. Jedną z niezwykle ważnych spraw, o których koniecznie musimy pamiętać jest zabezpieczenie mieszkania przed wyjazdem na wakacje.
Zanim wyjedziemy musimy przede wszystkim pamiętać żeby zakręcić wszystkie zawory do rur z wodą, czy gazem. Pozwoli nam to mieć pewność, że podczas naszej nieobecności nie zdarzy się żadna awaria, która zaleje mieszkanie nam, lub sąsiadowi z dołu. Należy także powyciągać z gniazdek wszystkie wtyczki od urządzeń elektrycznych. Wyjątkiem może być tutaj lodówka, jeśli zostawiamy w niej jakieś jedzenie.
Kolejną ważną sprawą jest powierzenie komuś zaufanemu kluczy od naszego mieszkania i poproszenie go, aby co jakiś czas tam zajrzał, podlał nasze rośliny domowe i zapalił światło. Dzięki temu sprawimy wrażenie, że w mieszkaniu ktoś regularnie bywa i być może ustrzeżemy się przed włamaniem.