You are here:  / Turystyka i Podróże / Słońce Włoch czy moda Francji? Perfumy drogowskazem..

Słońce Włoch czy moda Francji? Perfumy drogowskazem..

Słońce Włoch czy moda Francji? Perfumy drogowskazem..

Południowe słoneczne Włochy zdecydowanie różnią się od śródziemnomorskiej Francji. Nie tylko klimatem, ale także kulturą, obyczajami i sposobem bycia. Podziwiając włoskie czy francuskie domy mody możemy zobaczyć zupełnie inne kolekcje inny smak, styl, choć w każdym z nich odnajdziemy elegancję i sporą dawkę luksusu.

Te różnice odzwierciedlają również oryginalne perfumy włoskich i francuskich projektantów mody.

Porównując perfumy Prada z Givenchy odkryjemy nawet nie subtelne a wręcz ogromne różnice. Perfumeria, w której możemy nie tylko porównać ale i przekonać się który z nich jest dla nas odpowiedniejszy również zaoferuje nam inne oryginalne perfumy włoskich czy francuskich projektantów takie jak Bourjois, Giorgio Armani czy Chanel.

Francuskie kompozycje zapachowe Givenchy to przede wszystkim zioła, owoce i dodatki korzenne, choć nie tylko. I tak w Givenchy Ange ou Demon Le Secret odkryjemy zapach drzewa sandałowego czy cytryny. W rewelacyjnej natomiast Eaudemoiselle głównie przeplatają się zapachy różane, które wyostrzone są poprzez dodanie cytrusowej nuty zapachowej.

Givenchy jest więc bardziej stonowane i zdecydowanie bardziej słodsze od perfum Prada, czasem odnajdziemy w nich też zapach piżma czy paczuli.

Jednak to co je łączy, to to, że zarówno oryginalne perfumy Prada jak i Givenchy przeznaczone są dla kobiet ceniących szyk, styl i elegancję, dla takich które lubią się czuć dobrze w swoim zapachu, jak w drugiej skórze.