You are here:  / Turystyka i Podróże / Szklarska Poręba każdą porą roku

Szklarska Poręba każdą porą roku

Urokliwą miejscowością jaką jest Szklarska Poręba, znajduje się w zachodnio-południowej Polsce u podnóża szczytu Szrenica 1362 m n.p.m, tuż przy granicy z Czechami. Skutkiem tego w okresie zimowym jest to wyróżniająca zaplecze wypadkowe na stoki narciarskie położone w Republice Czeskiej w miejscowościach jak na przykład Harrachov, gdzie rozgrywane są turnieje pucharu świata w lotach narciarskich.

Szklarska Poręba uchodzi za jedno z najlepszych miast krajoznawczych w Polsce. Główny punkt urozmaiceń zimowych jest w tej okolicy perfekcyjnie zrealizowany. W Jakuszycach najwyższej części Szklarskiej, znajduje się internacjonalny ośrodek narciarstwa biegowego. Właśnie w tym miejscu aranżowana jest najogromniejsza masowa akcja w Polsce ,,Bieg Piastów”, na jaką przybywają kadry z całej europy a na której gości co rok nasza mistrzyni świata J. Kowalczyk. A od okresu 2011/2012 mają toczyć się w tym miejscu zawody pucharu świata w narciarstwie biegowym. Oznacza to, że przybędzie do Szklarskiej Poręby cała światowa elita biegów narciarskich. A latem uprawiane jest w tej okolicy niezwykle legendarne turystyka rowerowa. To tak właśnie na trasach w Szklarskiej Porębie zapoczątkowała własną batalię w kolarstwie górskim nasza kolejna mistrzyni świata M. Włoszczowska. Urozmaiceń turystycznych połączonych z kształtem obszaru jest tutaj co nie miara, przykładowo Góra Śnieżne Kotły, Wodospad Kamieńczyk, tam gdzie były wykonywane zdjęcia do ,,Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, Grób Karkonosza, Chybotek, Złoty Widok.

Zarówno urozmaiceń ściśle prywatnych jest dużo, istotnie w jaki sposób na kurort turystyczny przystało, np.: parki linowe, najogromniejszy dinopark w Polsce, najwyżej umiejscowiona w Europie rynna zjazdowa, parki linowe, esplanada inaczej rodzinny zieleniec rozrywek, najogromniejszy dinopark w Polsce bądź otwarcie nowoczesnego sześciomiejscowego wyciągu krzesełkowego na Szczyt Szrenicy, jaki przyczynił się do dużo większej przepustowości ludzi na stoku i zlikwidował kolumny ludzi do wyciągu.

Szklarska Poręba jest zachwycającą miejscowością turystyczną na wczasy zimą oraz latem dla debiutantów chcących przeżyć również dla ludzi starszych poszukujących rozluźnienia w górskiej krainie, w następstwie tego o noclegi coraz trudniej, a decydującym tego przyczyną jest coraz to ogromniejsze zainteresowanie i tak już obleganą Szklarską Porębą.
https://anonserek.pl/tapety