You are here:  / Turystyka i Podróże / Turystyczny Luksor

Turystyczny Luksor

Wyjeżdżasz do Egiptu i zastanawiasz się, jakie miejsca odwiedzić? Przecież nie da się zobaczyć w kilkanaście dni wszystkiego. Jeśli stajesz właśnie przed takim dylematem, odpowiedz sobie na pytanie, czym jest dla Ciebie turystyka i jaki masz cel podróżowania. Jeśli chcesz zobaczyć wiele i mieć okazję przeżyć niezapomniane chwile, zagłębiając się w charakter Egiptu- doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie staje się Luksor.

Częściowo położone na obszarze starożytnych Teb, miasto to jest pełne niezwykłych starożytnych świątyń. Zresztą Luksor to największe muzeum na świeżym powietrzu, jakie kiedykolwiek wykształciło się na świecie. Jest tu mnóstwo posągów, świątyń, czy różnego rodzaju krypt. A gdy już będziesz usatysfakcjonowany tym, co zobaczysz, koniecznie udaj się w rejs po Nilu. Luksor jest bowiem miastem, w którym wiele rejsów się zaczyna i wiele się kończy.

Turystyka daje nam wiele możliwości. Korzystajmy z nich, zwiedzając takie miejsca, jak Luksor. W końcu to przodkowie dali nam początek.