You are here:  / Turystyka i Podróże / Wakacje w Toledo – Gorąca Hiszpania

Wakacje w Toledo – Gorąca Hiszpania

Wakacje w Toledo – Gorąca Hiszpania

Toledo już w czasach starożytnych było uważane za miasto tajemnicze. Z trzech stron oblewane jest rzeką, a jego niedostępność sprawiła, że dawno temu ten obszar był siedzibą władz, a także stanowiło główny ośrodek handlowy. W Toledo miesza się wiele narodowości, stąd miasto od zawsze było wielokulturowe. Nawet, gdy przeniesiono stolice do Madrytu, Toledo wciąż się rozwijało. Miasto posiada średniowieczny charakter, przepełniony wąskimi uliczkami. W Toledo czeka na nas wiele atrakcji turystycznych jak katedra i alkazar, który został wybudowany jeszcze w okresie Maurów. Można znaleźć tu także gotyckie i renesansowe kościoły. Gotycka katedra jest jedną z największą w Europie. We wnętrzu znajduje się skarbiec, a także gotyckie obrazy i rzeźby. W Toledo warto udać się na przechadzkę po drugiej stronie Tagu, gdzie można podziwiać mury miejskie wybudowane w litej skale. W miescie znajduje się około 50 hoteli. W czasie sezonu warto wcześniej zabukować hotel. Najlepiej kupić bilety lotnicze do Madrytu, a następnie udać się pociągiem do Toledo.

Bilety lotnicze do Madrytu

Bilety lotnicze do Madrytu możemy kupić u wielu przewoźników. Przede wszystkim z Rzeszowa, Warszawy, Poznania i Katowic możemy lecieć Lufthansą już od 350 złotych. Z portu lotniczego w Krakowie kursują tanie linie lotnicze. Madryt to główne miasto w Hiszpanii, a także najpopularniejszy obszar turystyczny. Madryt sytuuje się na czwartym miejscu pod względem bogactwa na naszym kontynencie. Głównym miejscem jest owalny plac, Puerta del Sol. Bardzo ważnym elementem jest Pałac Królewski. Warto zobaczyć także katedrę madrycką La Almudena.

Hiszpania – raj dla turystów

Hiszpania od wielu lat jest bardzo popularnym krajem, w którym Europejczycy, w tym wielu Polaków lubi spędzać wczasy. Oprócz biletów lotniczych do Madrytu, wielu podróżnych udaje się także na wyspy pełne czystych plaż i słońca. Szczególnie atrakcyjne są wyspy Kanaryjskie. Coraz więcej tworzy się tu hoteli, restauracji a także kompleksów wypoczynkowych. Przed wakacjami warto skorzystać z opcji first minut, aby wcześniej zabukować bilety lotnicze i taniej zarezerwować wczasy.
https://anonserek.pl/anonse