You are here:  / Turystyka i Podróże / Zabytki Krakowa

Zabytki Krakowa

Są takie miejsca w Polsce gdzie czas się zatrzymał, gdzie czuje się wyjątkową atmosferę starego miasta i czas tam wydaje się, że się zatrzymał. Taki jest Kraków, jego Stare Miasto. Miasto, które było siedzibą królów, dawną stolicą Polski, nie straciło nic na swojej wyjątkowości, a spacer po Krakowie wydaje się przenosić człowieka w inną rzeczywistość, która na myśl przywodzi świat baśni. Kto raz choć spędził chwilę w tym mieście tam zostawia swoje serce gdyż nie sposób nie kochać tego miasta. Co Kraków ma doz zaoferowania?

To co przyciąga turystów to przede wszystkim Stare Miasto i jego atmosfera, to Wawel, Trakt Królewski oraz zabytkowa dzielnica żydowska. Nie sposób tego wszystkiego zobaczyć i dotknąć w ciągu jednego dnia, dlatego władze miasta postarały się aby turyści przybywający do tego legendarnego grodu Kraka mogli komfortowo odpocząć. Liczne hotele w tym mieście gwarantują komfortowe noclegi w atmosferze siedemnastowiecznych wnętrz.
Pozwala to gościom Krakowa ani na moment nie tracić nic z wyjątkowości pobytu w tym mieście i cały czas mieć wrażenie, że przenieśli się kilka epok wstecz. Jednak zabytkowe wnętrza nie trąca nic z nowoczesności jakie oferują SPA oraz inne hotelowe atrakcje, które są w nich dostępne dla odwiedzających gości. Ponieważ hotele zapewniają luksus odpoczynku chętnie korzystają z nich również biznesmeni, którzy przyjeżdżając do tego miasta w interesach chętnie zatrzymują się w tej starej części tego miasta, by choć trochę poczuć z jego atmosfery.

Od czego rozpocząć zwiedzanie tego wyjątkowego miasta? Koniecznie trzeba zobaczyć Stary Rynek. To wystarczy by poczuć wyjątkowość tego miejsca i zakochać się i chcieć jeszcze i jeszcze. Krakowski rynek pamięta czasy średniowiecza i zachowano w niezmienionej formie układ architektoniczny, co jest ewenementem światowej skali. Nic więc dziwnego, że miejsce to odwiedzają turyści z całego świata pozostając już na całe życie pod urokiem tego miejsca. Na rynku są zlokalizowane również zabytki, których nie sposób pominąć odwiedzając to miejsce. To przede wszystkim sukiennice będące w średniowieczu miejscem wymiany handlowej. Do dzisiaj kupcy krakowscy znajdują tu swoje miejsce jak również mieści się tu siedziba muzeum Narodowego, które również trzeba koniecznie zobaczyć. To tutaj na starym krakowskim rynku możemy posłuchać hejnału z Kościoła Mariackiego.

Stary Rynek otacza wianuszek kawiarni, pubów i miejsce gdzie można usiąść i przy szklance dobrej kawy chłonąc atmosferę tego miejsca. Kraków to również miejsce gdzie zbiera się śmietanka kulturalna Polski pozwalając spragnionym Polakom na kontakt ze sztuką w różnej formie. By przekonać się co Kraków ma do zaoferowania trzeba tu przyjechać choć raz by potem wracać po jeszcze.